Ar vecumu saistītas izmaiņas uz ādas nepavisam nav neizbēgama, ar ko jums jāsamierinās. Taču vizīte pie plastikas ķirurga nav "obligātā programma". Atliek tikai pielikt pūles, izmantot kosmetologu ieteikumus un regulāri veikt kopšanas procedūras, lai saglabātu veselību un jaunību.
Sejas atjaunošanas masāža
Āda sāk novecot 25 gadu vecumā – tieši šajā vecumā parādās pirmās krunciņas. Tāpēc ir vērts veikt pretnovecošanās procedūras jaunībā. Tas palīdzēs ne tikai novērst grumbu veidošanos, bet arī saglabāt ādas toni. Profesionālu krēmu lietošana 20-25 gadu vecumā, visticamāk, nebūs lietderīga, jo tie ir pārāk agresīvi, var parādīties pretējs efekts, kad komponentu ietekmē āda kļūst ļengana.
Bet mājās veikta masāža noteikti noderēs, ko tā dos:
- sejas ovāls tiks pievilkts, jo palielināsies muskuļu tonuss;
- āda tiks maksimāli apgādāta ar skābekli, pateicoties uzlabotai asinsritei;
- no epidermas tiks izvadīti toksīni, bet pilnībā uzņemti vitamīni un mikroelementi, kā rezultātā būtiski uzlabosies sejas krāsa;
- pazudīs pietūkums zem acīm, jo masāža paātrina limfas atteci;
- āda kļūs gluda, izzudīs nelielas pūtītes rētas un krunciņas;
- tiks atjaunots ūdens-tauku līdzsvars.
Masāžu var veikt katru dienu – šis ieteikums ir piemērots tiem cilvēkiem, kuri ir vecāki par 30 gadiem, bet jauniešiem pietiks ar 2-3 procedūrām nedēļā. Optimālais laiks šādai aprūpei ir rīts, bet, ja masāža tiek veikta vakarā, tad tas jādara 2 stundas pirms gulētiešanas.
Tūlīt pirms procedūras ir jānotīra seja ar losjonu un uz tās jāuzklāj plāns olīveļļas vai ķirbju eļļas slānis. Tātad masāžas efekts būs labāks, āda ne tikai atjaunosies, bet arī saņems papildus barošanu un mitrināšanu.
Masāža tiek veikta, lai atjaunotu sejas ādu:
- Jāatrod punkts pie acs ārējā kaktiņa – būs neliela ieplaka. Roku vidējais pirksts tiek nospiests uzreiz uz abiem (pa labi un pa kreisi) un tiek turēts šajā pozīcijā 3-5 sekundes. Jābūt 6 fiksētiem spiedieniem, pēc tam tiek veiktas apļveida kustības - vispirms pulksteņrādītāja virzienā 5 sekundes, tad pretējā virzienā tikpat ilgi.
- Zvana pirksts masē punktu uzacu pamatnē, tieši virs deguna tilta. Kustības tiek veiktas apļveida kustībās 5 sekundes katrā virzienā. Saskaroties ar šo punktu, emocionālais fons normalizējas, to var izmantot, lai nomierinātu aizkaitināmību un trauksmi.
- Ar diviem gredzenveida pirkstiem mēs iedarbojamies uz punktiem, kas atrodas uzacu pamatnē. Spiediena tehnika ietver vispirms vienkāršu presēšanu ar pirkstu stāvokļa fiksēšanu (3 sekundes 5 komplektos), tad apļveida kustības.
- Virslīnija tiek masēta ar vidējo pirkstu ar skaidrām, punktotām un saraustītām kustībām. Sasniedzot uzacu ārējo stūri, jums jānostiprina nospiešana 6 sekundes.
- Pārvietojot pirkstus uz acs iekšējo kaktiņu un novietojot tos uz deguna tilta sāniem, aptaustām ieplakas un sākam tās masēt ar parastajām kustībām pa apli - 10 sekundes katrā virzienā.
- Arī šādi punkti ir savienoti pārī un atrodas uz tempļiem. Jums tie jānospiež vienlaikus, 10 sekundes turiet pirkstus un pēc tam veiciet vairākas viļņiem līdzīgas kustības.
- Aktīvie punkti atrodas arī mutes kaktiņos - tie jānospiež vienlaikus, jānofiksē pirkstu stāvoklis 5-7 sekundes. Veiciet 5 šādas pieejas.
- Pārvietojot pirkstus uz punktu virs augšlūpas (dobumā zem deguna), nospiediet to 10 reizes. Tad atgriežamies pie lūpu kaktiņiem un atkārtojam iepriekšējo "vingrojumu".
Pēdējais "pieskāriens" - no zoda ar visiem pirkstiem mēs sākam maigas glāstīšanas kustības uz augšu, ar pieri ietekmējot vaigu kaulus un vaigus. Pēc tam mēs atgriežamies "sākuma pozīcijā" un veicam apļveida kustības tajā pašā virzienā. Tajā pašā laikā nav iespējams izstiept ādu vai izdarīt spiedienu uz to.
Procedūra noslēdzas ar visu masāžas līniju un punktu noslaucīšanu ar ledus kubiņu, kas padarīs poras ne tik paplašinātas un uzlabos asinsriti.Pēc tam ar salveti jānoņem no ādas atlikušais ūdens un eļļa, jāpagaida, līdz viss izžūst, un plānā kārtiņā jāuzklāj mitrinošs vai barojošs krēms.
Masāžas ilgums ir tikai 10 minūtes, un efekts būs pamanāms pēc 5-7 procedūrām.
Vingrinājumi skaistai ādai
Ādas novecošanās vienmēr sākas sejas muskuļu vietās, un, lai tas nenotiktu pēc iespējas ilgāk, jums vienkārši jāsaglabā to tonuss. Un šeit, kā jau sportā – jo vairāk trenējies, jo stiprāki kļūst muskuļi. Tāpēc speciāli vingrojumi skaistai sejas ādai ir apstiprināti un ieteikti no kosmetologu puses.
Komplekss izskatās šādi:
- Ievelciet mutē pēc iespējas vairāk gaisa. To ripina no vienas puses uz otru un uz augšu un uz leju, kustībām jābūt ātrām un intensīvām.
- Strādājiet ar apakšžokli, virzot to uz priekšu un atgriežot vietā. Vingrinājuma temps ir ātrs, bet bez piepūles (iespējams, ka tiks bojātas locītavas).
- Ielieciet lūpas lokā un velciet tās uz priekšu, cik vien iespējams. Turiet pozīciju 5-10 sekundes un atgriezieties sākuma pozīcijā.
- Atveriet muti pēc iespējas plašāk un pārmaiņus izrunājiet patskaņu skaņas, aktīvi strādājot ar muskuļiem.
- Cieši aizveriet acis, pēc 3 sekundēm atveriet tās plaši un strauji. Jums jāveic 4-5 šādas pieejas.
- Veiciet apļveida kustības ar acs āboliem, vispirms pulksteņrādītāja virzienā, tad pretējā virzienā. Pēc 2 šādu apgriezienu veikšanas jums jādod 5 sekunžu atpūta acīm un jāatkārto pieeja.
Katrs vingrinājums jāveic 30 sekundes. "Uzlādes" beigās ieteicams veikt kontrastmasāžu - samitrināt salveti karstā ūdenī (maksimāli), uzklāt uz visas sejas 30 sekundes. Pēc tam nomainiet to ar aukstā ūdenī samērcētu drānu tikpat ilgi. Tādām maiņām vajadzētu būt 2-3, ne vairāk.
Efektīvas receptes mājās
Vingrošana un masāža lieliski noder ādas atslābināšanai un muskuļu tonusa uzlabošanai. Bet ar to nepietiks, lai nodrošinātu pilnīgu atjaunojošu efektu. Ir nepieciešams lietot maskas, losjonus un krēmus, lai barotu un mitrinātu sejas ādu.
maskas
Visbiežāk šādu produktu pagatavošanai izmanto svaigus augļus un piena produktus.Šādas receptes tiek uzskatītas par visefektīvākajām atjaunošanās ziņā:
- Iegūstiet 30 ml sulas no zaļām gatavām vīnogām. Sajauc to ar auzu pārslām (1 ēdamkarote) un 5 pilieniem mandeļu eļļas, kārtīgi samaisa.
- Apvienojiet 2 ēdamkarotes kurkuma un 1 ēdamkaroti trekna kefīra vai jogurta bez piedevām. Piena produktus var aizstāt ar pienu, bet šajā gadījumā maisījumam pievieno 1 ēdamkaroti pulverveida auzu pārslu.
- Banānu mīkstumu 1 ēdamkarotes apjomā sajauc ar iepriekš mīkstinātu (neizkausētu! ) sviestu tādā pašā daudzumā. Maisījumam pievieno 1 ēdamkaroti medus un visu kārtīgi sakuļ, līdz iegūta krēmīga masa.
Turklāt sezonas laikā var izmantot svaigus augļus un ogas, lai atjaunotu ādu. Jūs varat lietot jebkuru, sajauciet tos ar pienu vai skābo krējumu proporcijā 1: 1.
Maskas tiek uzklātas uz iepriekš notīrītas un tvaicētas sejas, šim nolūkam varat izmantot skrubjus. Masas ilgums uz ādas ir 15 minūtes, pēc tam seju mazgā ar siltu ūdeni bez ziepēm un, ja nepieciešams, noslauka ar losjonu. Beigās jālieto barojošs vai mitrinošs krēms.
Losjoni
Šie produkti ir paredzēti, lai attīrītu ādu un uzlabotu tās tonusu. Jūs varat iegādāties iepriekš sagatavotus losjonus, bet jūs vienmēr varat pagatavot pats. Vienīgi jāņem vērā, kāda veida ādu ar tiem paredzēts apstrādāt: sausai ādai spirta produktā nedrīkst būt, bet taukainai un kombinētai tā klātbūtne ir pieļaujama.
Vienkāršākās receptes losjonu pagatavošanai mājās:
- 1 ēdamkarote kliņģerīšu ziedu + 100 ml spirta;
- 1 svaigs gurķis, sagriezts aprindās, + 2 ēdamkarotes alkohola;
- 1 ēdamkarote pētersīļu sakņu + 200 ml verdoša ūdens, pēc atdzesēšanas un izkāšanas pievieno 30 ml sausa baltvīna.
Losjonu bez spirta ir arī viegli pagatavot: 2 ēdamkarotes piparmētru lapiņu 5 minūtes jāvāra 200 ml, pēc tam atdzesē un izkāš buljonu. Tam pievieno 10 ml citronu sulas un tikpat daudz etiķa.
Kompreses
Kosmetologi pārliecina, ka tie maksimāli palīdz ādai piesātināties ar vitamīniem, mikroelementiem un skābekli. Jūs varat veikt karstās un aukstās kompreses, tās pārmaiņus, tām nav kontrindikāciju. Vienīgais brīdinājums - ja jums ir problemātiska āda, jums jākonsultējas ar ārstu. Piemēram, ar daudziem strutainiem izsitumiem karstas kompreses ir kontrindicētas.
No kā tiek izgatavotas karstās kompreses?
- Mežrozīšu buljons - 2 ēdamkarotes žāvētu ogu, ielej 200 ml verdoša ūdens un uzstāj stundu. Pēc tam izkāš un karsē līdz karstumam;
- Ņem 2 ēdamkarotes kumelīšu ziedu, salvijas, piparmētru, asinszāles augu kolekcijas un aplej ar aukstu ūdeni 300 ml daudzumā. Maisījumu 20 minūtes vāra ūdens vannā, izkāš.
- Uzkarsē ūdens peldē mandeļu, olīvu un persiku eļļu maisījumu 50 ml apjomā.
Pēc produkta sagatavošanas tajā iemērc marles vai tekstila salveti, nedaudz izspiež un uz 5-10 minūtēm uzklāj uz iepriekš notīrītas sejas.Pirms karstās kompreses ļoti vēlams lietot skrubi, jo visattīrītākā āda un atvērtās poras "uzsūc" vairāk barības vielu.
Aukstās kompreses var pagatavot no alvejas vai ābolu sulas. Tos sajauc ar aukstu tīru ūdeni proporcijā 50 ml galvenās sastāvdaļas un 100 ml papildu šķidruma. Šādas procedūras ir īpaši efektīvas no rīta – āda kļūst tonizēta, svaiga, mirdzoša.
Vannas
Ieejot speciālā atjaunojošā vannā, būs iespējams novērst ne tikai sejas, bet visa ķermeņa ādas novecošanos.
Vannu nepieciešams piepildīt ar siltu ūdeni, pievienot tai 1 litru trekna piena un kliju novārījumu. Pēdējo gatavo no 2 kg izejvielu un 5 litriem ūdens, pēc vārīšanas produktu filtrē un šo šķidrumu izmanto vannai.
Vannas istabā jāatrodas 20-30 minūtes, bieži mazgājoties. Pēc procedūras sejas ādu noslauka ar mandeļu eļļu.
Uztura padomi
Lai saglabātu sejas skaistumu, neskatoties uz vecumu, jums ir ne tikai aktīvi jārūpējas par to, bet arī jāpielāgo diēta. Ļoti noderēs augļi un dārzeņi – tos labāk ēst svaigus, bet var sautēt, vārīt un cept. Tas, ko ēdienkartē nav vēlams iekļaut, ir marinēti un sālīti produkti.
Gaļu un subproduktus nevajadzētu izslēgt no uztura, taču tie nedrīkst būt trekni un cepti. Ļoti noderīgas zivis - gan jūra, gan upe dod ādai nepieciešamo fosforu un jodu.
Kopumā uzturam jābūt sabalansētam un vienlaikus daudzveidīgam. No ēdienkartes kaut ko izslēgt vispār nav nepieciešams, taču ir vērts ierobežot saldumus, konditorejas izstrādājumus un asās garšvielas / mērces.
Aparāts ādas atjaunošanai pēc 40, 50
Mājās varat arī veikt aparatūras atjaunošanu. Īpaši izstrādātas ierīces ļauj to izdarīt bez profesionālām zināšanām un pieredzes.
Mikrostrāvas masieris 3 vienā
Ierīce darbojas trīs dažādos režīmos:
- jonoforēze vai galvaniskās strāvas - tiek nostiprināti asinsvadi, āda kļūst mazāk taukaina;
- muskuļu stimulācija jeb mikrostrāvas - audi kļūst stiprāki un elastīgāki, izzūd mīmiskās krunciņas;
- Lott straumes - aktīvi ietekmē ādas reljefu, izlīdzina to.
Galvaniskais masieris
Ar galvanisko strāvu palīdzību tiek iedarbināta maiga masāžas iedarbība uz dziļajiem ādas slāņiem. Tas aktivizē reģenerācijas procesus, pastiprina epidermas šūnu slāņa atjaunošanos, palielina hialuronskābes un kolagēna sintēzi ar elastīnu.
Regulāra ierīces lietošana un kopšanas procedūru veikšana nodrošina dziļu vitamīnu un mikroelementu iekļūšanu no maskām, losjoniem un skrubjiem.
Masieris "Sejas mezoterapija bez adatas"
Ierīce paredzēta neinjekcijas mezoterapijai mājas apstākļos. Pateicoties tam, tiek izlīdzinātas sīkās krunciņas, mazāk pamanāmas pūtītes rētas, ievērojami izgaismojas vecuma plankumi, paaugstinās muskuļu tonuss.
Šīs ierīces galvenā priekšrocība ir spēcīgs liftinga efekts, kas atjauno sejas ovāla kontūras.
Integrēta pieeja cīņā pret ar vecumu saistītām izmaiņām sejas ādā noteikti dos pozitīvus rezultātus. Jāizvēlas piemērotākā kosmētika, regulāri jāmasē, jālieto kompreses, lai uzlabotu ādas stāvokli, jāizmanto aparatūras kosmetoloģijas iespējas - un novecošanas pazīmes var "atbīdīt" uz ilgu laiku.